Geçmişten Gelen Kalite

Türkiye'nin sanayileşmesinde önemli bir rol oynayan Akınal Grup'a bağlı olan Koza Polyester Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 2011 yılında temelleri atılmış olup Nisan 2014'de faaliyete geçerek Türkiye'nin polyester elyaf ihtiyacını karşılamak üzere Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulmuştur.

 

Koza Hakkında

Geçmişten bugüne sektörde öncü elyaf üreticilerinden birisi haline gelen Koza Polyester, polimerizasyon tesisine entegre, 4 elyaf üretim hattı ile nonwoven, tekstil tipi polietilen tereftalat kesik elyaf üretimi yapmaktadır. İlave olarak bünyesinde Plastifiyan İşletmesi de mevcuttur. 

Yıllar içerisinde, yaptığı yatırımlar ve adım adım gerçekleştirdiği iyileştirmeler ile adını duyuran Koza Polyester, Türkiye'deki öncü sanayi şirketi haline gelen elyaf üreticisidir.

Hızla yükselen yenilikçi başarısının yanı sıra yer aldığı sosyal sorumluluk projeleri, daha iyi sürdürülebilir bir gelecek için çevre uygulamaları, kısa sürede halka arz olan ve oluşturduğu istihdam ile Türk ekonomisine büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Koza Polyester, bugün olduğu gibi bundan sonra da hayata geçireceği yeni projeler ve yatırımlar ile hedeflerini yüksek tutup sektördeki yükselişini devam ettirecektir.

 

Koza Üretimi

Koza’nın geniş bir üretim yapabilme kabiliyeti mevcut olup, bu kabiliyet ile birçok farklı endüstriye hitap etmektedir. Bunlardan bazıları polimer/cips kullanan firmalar (FDY, POY, BCF Spunbond, Film, Plastik ve masterbatch üreticileri), plastifiyan üretimi ile PVC & Kablo, Kauçuk, suni deri ve diğer plastik endüstrilerine hitap etmektedir. Ayrıca en büyük üretim kapasitemiz olan polyester kesik elyaf üretimi ile müşteri taleplerine hitap etmekte ve de müşterilerimizin taleplerini karşılamaktayız.